Keltští králove

Jednotky

Galské jednotky.

Stručný popis Galských jednotek.
Galský bojovník s mečem

Je to levná jednotka, která nepotřebuje žádnou pokročilou výzvroj v kovárně, proto se často využívá na začátku hry k dobývání tvrzí i vesnic. Nevyniká v útoku ani v obraně, ale je to rychlá jednotka.

Galský lučištník

Je to nejlevnější jednotka z celé hry. Její útok a hlavně obrana je podprůměrná. Doporučujeme dávat do pluku 10-20 kus., čímž se odstraní špatná vlastnost - mizerná rychlost. Lučišník je vhodný na obranu pevnosti, nebno na ničení bran.

 

Bojovník se sekyrou

Bojovník se sekyrou má průměrnou obranu, ale útok s jeho speciální výhodou (při každém úderu do stejné nepřátelské jednotky se mu přidává útok pojedné: +1, +2, +3, +4 …) ho řadí mezi nejlepší vojáky. Ale příliš nevyniká, když má malé zdraví nebo nízkou úroveň, tudíž sekerník je vynikající tehdy, když má 16 a více úrovní. Tento útok pokrývá i nevýhodu své rychlosti.

 Bojovník s oštěpem

Bojovníka s oštěpem doporučujeme najímat na začátku hry, a poté jako vlastní domobranu pevnosti kvůli jeho nenáročnosti na ceně i přes dobré vlastnosti. Má průměrný útok a nadprůměrnou obranu, jeho rychlost je dostatečná.

 

Jezdec

Jezdec se normálně nedá porovnávat s ostatními, protože je to originální jednotka. Je velmi rychlá, sice útok ani obrana není nejlepší, jeho speciální vlastnost „náboj“. Ve hře se vyplatí dávat mu vzácné předměty (např.: Kámen koncentrace síly; Hadí pás nebo aspoň Hadí kůži). Poté zabije na svoji první ránu lučištníka, či kněze. Jeho výhoda ztrácí na efektu, pokud jiná jednotka zaujme svojí speciální vlastností obraný postoj. Doporučujeme do pluků řadit jezdce po 2-4 kusy. – Zvyšují průměrnou rychlost pluku.

Žádné komentáře